הגשת תביעה קטנה: הדרך לעשות זאת בקלות ובמהירות

כמעט כל אחד ואחת מאיתנו נתקלים בשלב כזה או אחר בחוסר צדק משווע. זה יכול להתרחש במצבים שונים, מול אדם פרטי או מול גוף כזה או אחר. הרצון שעולה הרבה פעמים הוא לתבוע את הצד הפוגע, אך מחשבות על התהליך, הכסף והזמן שזה ידרוש, לרוב מייאשים את רובינו וגורמים לנו לרדת מהסיפור בלי לקבל פיצוי או להביא לצדק. כאן בדיוק נכנסת לתמונה האפשרות והזכות של כל אדם פרטי – להגשת תביעה קטנה. הנה כל מה שתצטרכו לדעת בנושא וכמה הוא יכול להיות הרבה יותר פשוט משחשבתם.

מתי מגישים תביעה קטנה?

הגשת תביעה קטנה הינה הליך ייחודי, שמטרתו המרכזית היא מתן מענה ואפשרות לכל אדם פרטי במדינת ישראל, לנהל הליכים משפטיים בצורה מהירה, נוחה וזולה הרבה יותר. הזכות להגשת תביעה קטנה בבית המשפט לתביעות קטנות, ניתנת לכל אזרח על פי מספר קריטריונים שנקבעו מראש ואין צורך בידע מוקדם, או בייצוג משפטי.

הקריטריונים המרכזיים להגשת תביעה קטנה:

 • אנשים פרטיים – רק אנשים פרטיים יכולים להגיש תביעה קטנה. כלומר, כל גוף מסחרי, חברה, תאגיד וכו', אינם יכולים. אין מניעה להתארגנות משותפת לתביעה קטנה, כל עוד היא מייצגת אנשים פרטיים. 
 • סכום התביעה – ניתן להגיש תביעה קטנה עד לגובה תביעה מסוים בלבד. הסכום מתעדכן מדי שנה ונכון לשנת 2024 עומד על 37,700 ₪. 
 • מספר התביעות בשנה – ניתן להגיש עד 5 תביעות קטנות בכל שנה קלנדרית. החל מהתביעה השישית, בית המשפט רשאי להעבירה לבית משפט השלום.

באיזה נושאים ומצבים ניתן להגיש תביעה קטנה?

מלבד הנושאים שהסמכות בעניינם נתונה לבתי משפט כמו למשל בית המשפט לענייני עבודה או בית המשפט לדיני משפחה; בית המשפט לתביעות קטנות מוסמך לדון בכל נושא, בתנאי שהתביעה עומדת בקריטריונים הקבועים בחוק.

הנושאים הנפוצים בהם הוגשו תביעות קטנות בשנים האחרונות בין היתר הם:

 • תביעות רכב – תאונות דרכים ונזקים שונים לרכב.
 • תביעות ספק-לקוח – כל התביעות הקשורות ליחסים שבין הספק ללקוח (כמו: נזקים, איחורים, אי מתן תמורה, מוצרים פגומים או חסרים ועוד).
 • תביעות בנושא שכירות – מול שכנים או בין בעלי דירות לשוכרים.
 • תביעות כספיות על נזק גופני – תביעות על נזק בגוף או פיצויים כספיים אחרים כמו למשל תביעת לשון הרע בגין הוצאת דיבה.
 • תביעות תיירות – בעיקר תביעות בתחומי המלונאות והתעופה (כמו איחורי טיסות, עיכובים, ביטולים וכל נזק שנגרם כתוצאה מזה).
 • תביעות נגד ספאם – במקרה של שליחת דבר פרסומת בניגוד לרצונו של המקבל, באמצעי תקשורת שונים לפי ״חוק הספאם״. 

מה הן הדרכים להגשת תביעה קטנה?

קיימות שתי דרכים עיקריות להגשת תביעה קטנה, דרך אחת אונליין והשנייה פיזית:

 • פיזית – הגשת תביעה קטנה על ידי הגשה פיזית של טופס ותיק התביעה לבית המשפט הייעודי לניהול התיק.
 • אונליין – הגשת תביעה קטנה דרך אתר 'נט המשפט'. מערכת ממשלתית לניהול תיקי בתי משפט, נדרשת הזדהות בסיסמה שמנפיקים במערכת ההזדהות הממשלתית. 

הגשת תביעה קטנה באמצעות האתר החדשני של deLAWvery

הדרך להגשת תביעה קטנה, היא אמנם קצרה וקלה יותר בהשוואה להגשת תביעה בבתי המשפט הגדולים. אך בכל זאת, היא עדיין מצריכה ידע מסוים, נחישות, בירוקרטיה ולא מעט זמן. לכן, אנשים רבים מתייאשים גם מהפרוצדורה הזו.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה deLAWvery והאתר החדשני עם הממשק הנוח, שהופך את האפשרות להגשת תביעה קטנה, לפעולה שתצריך מכם לא יותר מ-10 דקות. בקטנה.

בהגשת תביעה קטנה דרך דלוברי אין צורך בהזדהות ממשלתית, והתהליך כולו מתבצע בממשק נוח וידידותי שמלווה אתכם בכל המידע שצריך כדי שהתביעה שלכם תוגש כמו שצריך ולפי דרישות החוק.

אז איך זה עובד?

באתר של דלוברי תוכלו לבחור בשירות הגשת תביעה קטנה, בין שלל השירותים המוצעים באתר. מילוי כתב התביעה הינו דיגיטלי והטופס הינו הטופס המחויב בחוק; תוכלו גם לצרף כל מסמך או קובץ רלוונטי (כולל סרטונים / הקלטות) ואפילו לעשות שימוש בשירות איתור מספר פלאפון או איתור כתובת מגורים והכל, במקום אחד. 

 • ממלאים את כתב התביעה ואת טופס התביעה אונליין באתר.
 • מצרפים את כל המסמכים והקבצים הרלוונטיים לתביעה.
 • בוחרים את רמת הדחיפות ומוסיפים ביצוע מסירות אישיות לנתבעים כדי לקדם את התיק מהר יותר ולא להסתמך על שליחה בדואר ישראל.

זה הכל. השליחים של deLAWvery כבר בדרך להגשת התביעה שלכם. הגשת תביעה קטנה, מעולם לא הייתה קלה ומהירה יותר.

עורך דין

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

יש עוד מה לגלות

Police interrogation criminal lawyer office

חקירה באזהרה: מהן הזכויות שלך?

חקירה באזהרה היא חקירה המבוצעת על ידי רשויות החוק, כגון המשטרה או רשות המיסים, כאשר ישנה חשד כי נעברה עבירה פלילית. החקירה נערכת תחת אזהרה כי כל דבר שתאמר במהלכה עלול לשמש כראיה בבית המשפט.

contractor

רכישת דירה חדשה מקבלן: המדריך למשא ומתן מוצלח

רכישת דירה חדשה מקבלן היא עסקה משמעותית, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רגשית. זוהי הזדמנות ליצור את מרחב המחיה המושלם עבורכם ועבור משפחתכם, תוך התאמה אישית של הדירה לצרכים ולרצונות הייחודיים לכם. אך לצד ההתרגשות וההמתנה, תהליך רכישת דירה מקבלן טומן בחובו גם מורכבות רבה. בין בחירת הקבלן המתאים, הבנת תנאי ההסכם ועד ניהול משא ומתן מוצלח, ישנם לא מעט צעדים שעליכם לעשות על מנת להבטיח עסקה מוצלחת.

עורך דין

כיצד עורך דין מקרקעין יכול לעזור במשא ומתן על חוזה רכישה

ניווט במבוך עסקאות הנדל"ן בתל אביב, המפורסמת בקו החוף המדהים שלה ובשוק הנדל"ן הדינמי שלה, דורש יותר מאשר רק עין חדה להזדמנויות משתלמות. היא דורשת רמה של חריפות משפטית שיכולה להינתן רק על ידי עורך דין מקרקעין מנוסה. לא ניתן להפריז בחשיבותה של מומחיות כזו, במיוחד כאשר מדובר בניהול משא ומתן על חוזה רכישה, מאמץ רצוף מלכודות פוטנציאליות וסעיפים מורכבים.